Drewniane domki letniskowe

Eko Architektura uznawana jest za lidera w branży budowlanej. Od lat tworzy oryginalne projekty domków letniskowych, które cieszą się coraz większą popularnością pośród naszych rodaków, jak i za granicą. Jej twórcy skupili się na tworzeniu w pełni ekologicznych drewnianych domków letniskowych. Zdobyte na przestrzeni lat doświadczenie sprawiło, iż Eko Architektura specjalizuje się w tworzeniu indywidualnych projektów drewnianych domków, które sprawdzają się zarówno jako mieszkania sezonowe, jak i domy całoroczne. Dyrektor firmy Przemysław Balcewicz zgodził się z nami porozmawiać o szczegółach funkcjonowania firmy.

Czym właściwie zajmuje się Eko Architektura?

Celem Eko architektury jest popularyzacja nowoczesnych technologii, które nie wyrządzają szkody środowisku naturalnemu. Z tego względu skierowaliśmy naszą uwagę na drewno. Nie jest tajemnicą, iż drewno od setek lat cieszy się zaufaniem klientów. Do tej pory uznawane jest za towar luksusowy, a także niezwykle wytrzymały. Nasza firma pragnie pokazać, iż drewno stanowi doskonały materiał budowlany, który przy odpowiedniej pielęgnacji może służyć nam przez wiele lat. Podczas tworzeniu każdego projektu staramy się wykorzystać potencjał, który skrywa się w drewnie. Mało  kto wie, iż drewno posiada wiele właściwości, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Oprócz właściwości elektrostatycznych, które uniemożliwiają  drobinkom kurzu unoszenie się w powietrzu, drewno wykazuje właściwości higroskopijne. Oznacza to, iż pochłania nadmiar wody z powietrza, a także oddaje ją, gdy powietrze jest zbyt suche. Drewno doskonale izoluje ciepło, dzięki czemu pozwala znacznie ograniczyć wydatki za energię, zwłaszcza w sezonie zimowym. Osobiście przepadam za zapachem drewna. Olejki eteryczne zawarte w pniu działają uśmierzająco, a także pozwalają nam na odprężenie. Przechodząc do meritum Eko Architektura zajmuje się budową różnego rodzaju konstrukcji drewnianych. Jesteśmy znani z budowy domków drewnianych, a także:

  • drewnianych wiat,
  • garaży,
  • altanek,
  • saun,
  • szop na narzędzia,
  • domków ogrodowych,
  • domków dla dzieci,

Ile tygodni lub miesięcy wynosi termin realizacji zamówienia?

Mówiąc o zamówieniu musimy pamiętać, iż nasza firma realizuje dwa typy projektów. Pierwszym z nich są konstrukcje pochodzące z naszego katalogu, drugi zaś indywidualne projekty. Domki letniskowe, których plan znajduje się w naszej bazie nie stanowią dla nas kłopotu. W takim przypadku termin realizacji wynosi około trzy tygodnie od dnia złożenia zamówienia. Inaczej jest w przypadku indywidualnych projektów. Pamiętajmy, iż nasza firma tworzy zarówno domki parterowe, jak i jedno, a nierzadko również dwupiętrowe. Otrzymując zlecenie na taką konstrukcję wszyscy nasi specjaliści musza dokładnie wymierzyć, a także przeanalizować plan. Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo. Z tego względu z największą ostrożnością podchodzimy do każdego zlecenia. W zależności od skomplikowania, realizacja indywidualnego zlecenia jest odpowiednio dłuższa. Niemniej jednak staramy się, aby klient nie był narażony na długotrwałe czekanie.

Jakie są koszty pojedynczego domku letniskowego?

W ostatnich latach zauważyliśmy znaczny wzrost liczby drewnianych domków letniskowych, jakie sprzedajemy na terenie naszego kraju. oznacza to, iż coraz więcej Polaków pragnie wypoczywać w kraju. Z myślą o nich staramy się oferować drewniane domki, których zakup nie zrujnuje domowego budżetu. Nasze ceny rozpoczynają się od kilku tysięcy złotych. Cena wzrasta wraz z listą wymagań. Nie oznacza to jednak, iż kupno jednorodzinnego domku letniskowego wiąże się z astronomiczna sumą.  Proszę mi wierzyć, iż staramy się oferować naszym klientom najniższe ceny na rynku. Wszystko po to, by zachęcić Polaków do ekologicznych projektów, które nie oddziałują niekorzystnie na środowisko. Z tego co widzimy, nasze działania przynoszą efekt. Zgłasza się do nas coraz więcej ośrodków wypoczynkowych, które pragną gościć swoich klientów w funkcjonalnych, estetycznych, a także komfortowych wnętrzach.